4 pověry o akné

29. srpna 2011 v 0:10 |  Of beauty..

4 pověry o akné, kterým nevěř!

1: Slunce pomáhá

Mírné slunění není zakázáno, protože UV paprsky působí na akné protizánětlivě. Při opakovaném a dlouhém opalování ti ale rohová vrstva pokožky zhrubne a póry se ucpávají. Snadno se pak zapálí, a ty se pár týdnů po dovolené probudíš s tváří plnou pupínků. Pleť si zhoršuješ také tím, že se ve vedru víc potíš a na pokožce ti ulpívá více nečistot, které se pak dostávají do pórů, kde se zanítí a hnisavý vřídek je na světě. Tomu můžeš zabránit hned několika způsoby. Zaprvé se snaž si na obličej co nejméně sahat, protože tím na něj nečistoty ještě víc nanášíš. Pleť můžeš chránit před vnějšími vlivy slabou vrstvou make-upu. A základem všeho je samozřejmě dokonalé odlíčení a vyčištění pleti, které si teď v létě dopřávej nejen večer, ale klidně i během dne, když přijdeš zvenku domů.

2: Po čokoládě se osypeš

Vliv jídla na toto onemocnění se v minulosti přeceňovat. Není pravda, že ti po tabulce čokolády naskáče nepěkná vyrážka. Čokoládu klidně ze seznamu škodlivých pochoutek vyškrtni. Jsou ale jiné pokrmy, na které by sis měla dát rozhodně pozor. Hlídej si zejména různé doplňky stravy a vitaminové preparáty. Pokud máš sklon k akné, pleť se ti může zhoršit při nadměrném přísunu vitamínů řady B. Někteří vědci varují i před pikantními, a také kyselými potravinami, takže pozor na kysané mléčné nápoje, citrusy apod.

3: Je to nemoc ze špíny

Póry se ucpávají, když se odumřelé buňky smísí s kožním mazem, nečistoty na obličeji to jen urychlují, ale nezapříčiňují to samy o sobě. Takže ani vytrvalým zuřivým drhnutím pokožky akné nezaženeš. Spíše naopak. Pokud používáš přípravky s vysokým množstvím alkoholu, kůži přesušíš a dlouhodobě narušíš ochrannou vrstvu pokožky. Ta se pak bude bránit ještě hojnějším vylučováním kožního mazu, a ty získáš tvář plnou uhříků. Přiměřené čištění zabrání nepěknému lesku a pleť pak vypadá lépe. Používej ale šetrné kosmetické přípravky.

4: Jde o problém teenagerů

Akné na věk velmi nepřihlíží. Jakmile tělo začne produkovat hormony, může tě překvapit kdykoliv. Ve věku od 12 do 24 let trápí akné více než tři čtvrtiny lidí, právě proto, že se tvé tělo vyvíjí a jsou pro něj v této době typické hormonální výkyvy! Může vypuknout ale i mnohem později, například po dvacítce nebo i po třicítce, a to hlavně u žen s kolísavou hladinou hormonů. Lékaři odhadují, že téměř každá druhá žena ve věku 25 až 44 let trpí lehkou formou akné. Nespoléhej se tedy na to, že akné samo zmizí s koncem puberty. Pokud s ním nezačneš bojovat správnou stravou a péčí o pokožku, povleče se s tebou klidně i přes dvacáté nebo třicáté narozeniny.

Zdroj: http://krasna.nova.cz/clanek/modaastyl/ctyri-povery-o-akne-kterym-rozhodne-never.html

 


Komentáře

1 Kroketa Kroketa | Web | 29. srpna 2011 v 8:19 | Reagovat

děkuju :)
ts ts a máma mi říká abych šla na sluníčko,že mi to pomůže :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama